PORTRET KREACYJNY 
/OPOWIEŚĆ O LUDZIACH OBOK NAS

“Portret kreacyjny - opowieść o ludziach wokół nas” to cykl trzech warszatów online realizowanych w ramach programy Ministerstwa Kultury i Dzidzictwa Narodowowego, program stypendialny Kultura w Sieci. Spotkania prowadzi zawodowy fotograf i wykładowca akademicki Michał Radwański.


Kurs składa się z trzech elementów: spotkania online w formie streamu, po jego zakończeniu uczestnicy otrzymają materiały treningowe i będę mogli samodzielnie wykonać zadania fotograficzne. Ostatniem elementem jest konsultacja online -analiza nadesłanych przez uczestników prac oraz poruszenie wszelkich intresujących kursantów zagadnień. Selekcja prac nadesłanych przez uczestników będzie umieszczona w galerii projektu oraz wmediach społecznościowych. 


Spotkanie trwaja 90 minut, z czego 30 minut to przegląd zagadnień historycznych oraz teoretycznych, pozostała godzina to sesją fotograficzna w czasie której uczestnicy za pomocy czatu mogę zadawać prowadzącemu pytania. 


Trzecie spotkanie: 

Wstęp: historia fotografii portretowej – współczesność/artyści i nie tylko

Przypomnienie ostatnich zajęć o świetle sztucznym

Sesja: praca z modelem w lokacji niestudyjnej, mieszanie światła naturalnego i sztucznego, praca z błyskiem i światłem stałym,Using Format